Závlaha pomocí automatického zavlažování s různými koncovými postřikovači probíhá v pravidelném intervalu, stejném čase a intenzitě. Systém dodá rostlinám a trávníku přesné množství vody, které si v systému předem určíte.
Okrasné i užitkové záhony a keřové i stromkové výsadby lze zavlažovat různými formami mikrozávlahy, tedy kapkovým potrubím. To je tenčí než potrubí hlavního rozvodu závlahy určeného třeba pro trávník. Instaluje se na rozdíl od závlahy trávníku na povrch záhonů a překryje vrstvou mulčovací kůry nebo kačírkem. Na první pohled není vidět a nenarušuje celkový dojem ze zahrady. Automatický zavlažovací systém je vhodný pro zavlažování zahrady i trávníku.
Údržba a životnost zavlažovacího systému
Pokud si chcete v dobách extrémního sucha denně ušetřit hodiny spojené se zaléváním zahrady, nebo chcete v klidu odjet na dovolenou, pořiďte si systém automatické závlahy.
Životnost automatického závlahového systému se odvíjí od správnosti návrhu, instalace, čistoty vody a zajištění odborné servisní údržby. Ta je nutná hlavně po ukončení sezóny na podzim. Musí dojít k důkladnému vyfouknutí zbytkové vody z trubek před zazimování závlahy. Na jaře se musí zase odborně uvézt do provozu. Životnost systému je pak desítky let.
Automatické zavlažování trávníku je velmi pohodlné, pravidelné a spolehlivé. Zavlažovací počítač či řídící jednotka převezme práci za vás. Ušetří váš čas, námahu, vodu i peníze za ni. Automatická zálivka řízená počítačem vám může snížit spotřebu vody o 60 až 70 %. Šetrné řešení bere ohled na životní prostředí. Efektivní automatické zavlažování trávníku a zahrady lze napojit i na inteligentní domácnost a ovládat na dálku. Dešťové senzory a čidla půdní vlhkosti systém spustí, jen když neprší a půda vyschne.
Zavlažování se doporučuje večer nebo ráno kvůli menšímu odparu vody a zabránění tepelnému šoku ze studené vody.
1 Trackback / Pingback
Komentáře nejsou povoleny.